Jakie formy dostawcy przesyłki wybrać przed świętami?

Święta to bardzo gorący okres dla wszystkich usługodawców, którzy oferują dostarczanie przesyłek. To właśnie wtedy drastycznie rośnie ich ilość i zdecydowanie kurierzy lubią ten okres. Niemniej jednak, wymaga to sporego zaangażowania logistycznego, z uwagi na naprawdę duże zainteresowanie użytkowników nadawaniem przesyłek. Niestety dla wielu klientów oznacza też to, że mogą otrzymać swój prezent kilka dni po świętach.

Jak zamawiać, żeby zdążyć?

Nie można ukrywać, że czekanie na ostatnią chwilę jest najgorszym z możliwych scenariuszy, ponieważ może być tak, że Twoja paczka dotrze po świętach. Zastanów się już wcześniej nad zakupami i zrób je na tydzień lub dwa przed świętami. Oczywiście im wcześniej, tym lepiej, jednakże nie warto jest czekać na ostatnie kilka dni przed samymi świętami, ponieważ wtedy można się niestety bardzo mocno przeliczyć jeśli chodzi o dostarczenie przesyłki. Nie można się dziwić operatorom, bowiem pomimo wytężonej pracy nie są oni w stanie obsłużyć jednocześnie tak wielkich ilości przesyłek, których liczba rośnie nawet o 1/3 względem innych okresów w ciągu roku.

W zależności od formy dostawy

Wiele będzie zależało również od tego, w jaki sposób dany sklep internetowy postanowi nadać Twoją przesyłkę. Względnie najszybciej otrzymasz paczkę po wybraniu dostawy kurierem lub paczkomatem. Jednakże i tutaj ważną rolę odegra czas nadania. Niestety najdłużej na paczki mogą czekać klienci poczty polskiej. Co prawda terminy dotarcia paczek istnieją i można sobie to sprawdzić, aczkolwiek prawda jest taka, że przed świętami nie można być na 100% pewnym, czy rzeczywiście wszystko będzie w stanie dotrzeć w określonym czasie.

Warto się więc na to wszystko przygotować i zakupy planować z odpowiednim wyprzedzeniem. Na spokojnie usiądź i zastanów się nad tym co kupić i gdzie. Niestety potem może się to skończyć w taki sposób, że będziesz nerwowo wyglądał kuriera, czy listonosza, który tak naprawdę przed świętami może już nie zdążyć dostarczyć Twojej paczki i zostaniesz z niczym. 

 

Zobacz także

Kim jest kurier – charakterystyka zawodu

Zakładanie firmy kurierskiej – jak sobie z tym poradzić?

Podpisanie protokołu odbioru, a wady towaru – co robić?

W jaki sposób możesz zareklamować przesyłkę pocztową?

Jak nie dać się oszukiwać na zakupach w sklepie internetowym?